GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vaser 8573486
nr 857 3486
Vaser
Ett par, Jugend, höjd: 17 cm
Kondition: slitage, skador
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 4 november 2013
kl 20:38:50
2/11 18:03:51
Jugend
Från tyskans ungdom; I Frankrike blir namnet Art Nouveau; Den nya stilen.